ההדפסה הראשונה שלי

אני זוכר את הפעם הראשונה ששמעתי על מדפסות תלת-מימד. זאת הייתה כתבה על תינוק אשר נולד עם פגם המונע ממנו לנשום בצורה עצמאית, ולכן מהיום שנולד היה מחובר למכונות הנשמה, עד שקבוצת רופאים ומהנדסים הצליחו לפתח שתל אשר מאפשר לו לנשום בצורה עצמאית, וכל זה כשהוא בן כמה חודשים. מאז אותו מקרה אנו לא מפסיקים לשמוע ולקרוא על פלאי הטכנולוגיה במגוון רחב של ענפים, מתעשיות החלל ועד תעשיות האוכל. לא עבר הרבה זמן אחרי אותה כתבה עד שקניתי את מדפסת 3D הראשונה שלי.

פותח את הארגז כאילו מחזיקים בפנים את הסודות הגדולים ביותר של המדינה. מרכיב את המדפסת צ’יק צ’ק, עובר על הוראות ההפעלה וסרטונים בפייסבוק וזהו! אני עכשיו מוכן להתחיל להדפיס. תהיו בטוחים שבזמנו לא נשמעתי בטוח כמו עכשיו. עוד לפני שהדלקתי את המדפסת, אני מסתכל עליה ואומר: “אין מצב! אין מצב שהמכונה המכוערת הזאת מדפיסה משהו.”

החלטתי להתחיל להדפיס דגם שקיבלתי עם המדפסת ו… כמובן שראש ההדפסה נמצא גבוה מדי והפילמנט לא נמעך על משטח ההדפסה והכל נראה כמו נודלס צבעוני. אוי ואי!!! מה עושים????? פשוט מאוד- מיישרים את משטח ההדפסה! באמצעות דף רגיל מחליקים בין משטח ההדפסה לדיזה ומאזנים את משטח ההדפסה עד שישנו חיכוך עדין בין הנייר לדיזה, והדף נע בחופשיות.

או.קיי! איזנתי את משטח ההדפסה, בדקתי מספר פעמים שכל פינה מאוזנת, חובה לעשות לפחות 2 סבבים, ומתחיל הדפסה מחדש. עכשיו אני רואה שהפילמנט נדבק למשטח ההדפסה והאובייקט מתחיל לקבל צורה, טיפ קטן! תמיד תוודאו שהשכבה הראשונה הודפסה כמו שצריך, זה הבסיס להדפסה טובה, בחינה טובה של השכבה הראשונה תחסוך לכם זמן וכאבי ראש. אחרי משהו כמו שעה בערך אני שומע צליל קטן, פותח את המיקרו ואין כלום! אההה המדפסת 3D סיימה להדפיס. מ-ג-נ-י-ב !!!!! לא מאמין שזה הדפיס את זה. למרות שזה מכוער טילים, דגם של חתול שמן, מי שם כזה דגם להדפסה?!?!

טוב יאללה עכשיו אני חייב להדפיס משהו מגניב יותר מהחתול השמן הזה. נכנס לאתר עם אינסוף מודלים חינמיים להדפסה, Thingiverse, מתחיל לפשפש בין אינספור מודלים והנה אני מוצא, סטנד מגניב לאוזניות שלי. מוריד את הקובץ, מגדיר את הפרמטרים בתוכנת החיתוך והנה מוכן להדפסה ומתחיל. עובר על השכבה הראשונה והכל נראה טיפ טופ, יאללה אני זז לחמם לי אוכל ולראות טלויזיה, עוברת איזה חצי שעה ופתאום אני קולט שהסטנד שלי לאוזניות שוב פעם נראה כמו נודלס. שיט! מה קרה? אהההה התעלמתי מהחומר!!! לא עבדתי עם המשטח חימום כפי שיצרן הפילמנטים טרח לרשום בהוראות על הקופסא. מה זה אומר? שהדבקת האובייקט למשטח החימום לא הייתה מספיק חזקה, וכאשר מדפיסים לגובה נוצר לחץ על הבסיס והופ- התנתק האובייקט, ובמקום לקבל סטנד לאוזניות קיבלתי בסיס של סטנד ונודלס. הפעם אני מוודא כי המשטח מחומם בטמפ’ הנכונה, והופה יש לי סטנד לאוזניות.

החלטתי לשתף איתכם את החוויה הראשונה שלי עם מדפסות 3D במטרה להנגיש את עולם המדפסות 3D לקהל הרחב ולהראות את הקלות שבה ניתן להדפיס כיום. למדפסות תלת-מימד עקומת למידה קטנה הנלמדת בקלות ובזריזות תוך כדי הדפסה, ובקלות רבה ניתן להבין שעם שימוש נכון במדפסות תלת מימד רק הדמיון יכול להגביל אותנו.

זהו חלק מהחוויה הראשונה שלי בעולם המדפסות תלת-מימד. כיום ניתן למצוא מדפסות 3D זולות שהן קלות ונוחות לשימוש, המתאימות לכולם, החל מילדים ועד לבית-עסק המעוניין להשתמש בטכנולוגיה בכדי להוזיל עלויות ולייעל את מערך הפיתוח והייצור.

לחצו כאן בכדי להכיר את מגוון מדפסות תלת-המימד בחנות שלנו.

למידע נוסף

×
×

עגלת קניות