מבחני כיול

מדפסות תלת-מימד הינם כלי עבודה אמין וחזק אך רגישות לסביבה שלה, מיקום המדפסת בקרוב לחלון או מתחת למזגן יפגע באיכות ההדפסה, מעבר המדפסת ממקום למקום עלולה לפגוע באיזון המדפסת, ולכן לעיתים נדרש לעשות כיול של המדפסת בכדי להגיע לרמת גימור גבוהה. 

במאמר זה ננסה לכסות את מרבית המבחנים על-מנת להביא לכיול מושלם של המדפסת.

בנוסף, אנו ממליצים למדפיסים בתחילת דרכם, ומדפיסים ותיקים, להיעזר במדריך האולטימטיבי למדפיס תלת-מימד, לחצו כאן.

מבחן ראשוני (Benchy)

מבחן ה Benchy פופולרי מאוד ומשמש בעיקר להדפסה ראשונה במדפסת, אך הוא אינו מספיק בכדדי להביא לכיול גבוה של המדפסת, יכול ויצוצו בעיות בהדפסות גדולות ומורכבות יותר. אולם הוא שימושי מאוד לתחילת בחינת כיול המדפסת, הוא בוחן יכולתיה של המדפסת תלת מימד בשלב הראשון ומאפשר התקדמות הלאה להדפסת אובייקטים ברמה מספקת. דגש השתמשו במדריך מפורט לזיהוי פגמים ותיקונם.

מבחן Benchy

מבחן איזון (Leveling)

לשכבה הראשונה יש חשיבות מכרעת בהדפסות תלת-מימד, ניתן לזהות כבר בשכבה הראשונה כשלים עתידיים שיפגעו באיכות ההדפסה ולעיתים לניתוק המודל ממשטח ההדפסה. 

באמצעות מבחן איזון פשוט ניתן להגיע לאיזון מושלם של משטח ההדפסה, תוך כדי הדפסת השכבה, מבחוץ לבפנים, ניתן לזהות עם העין אם צריך לקרב או להרחיק את משטח ההדפסה וכך להגיע לאיזון מושלם. דגש יש להשתמש ב Concentric Pattern.

מבחן איזון 270*270*0.4 מ”מ
מבחן איזון 180*180*0.4 מ”מ
מבחן איזון 100*100*0.4 מ”מ

מבחני טמפרטורה

לעיתים קרובות בהדפסה תלת-מימד אנו נתקלים בפגמים בהדפסה ותוהים מה הגורם. טמפ’ ההדפסה חשיבות גבוה בהדפסה תלת-מימד, היא משפיעה על איכות ורמת הגימור, ובאמצעות אידיאלי של הטמפ’ ניתן לפתור פגמים ולהגיע לרמת גימור גבוה. מבחן הכיול מורכב ממספר שלבים אשר כל שלב מייצג קפיצה של 5 מעלות, ובאמצעות העין ניתן לקבוע בקלות את טמפ’ ההדפסה האידיאלית. מומלץ לבצע מבחן עם כל החלפת של סוג החומר והיצרן. דגש יש להגדיר בתוכנת החיתוך את הטמפ’ לכל שלב, בקפיצות של 5 מעלות.

מבחן טמפ’  180°-220°
מבחן טמפ’  220°-260°

מבחן גישור (Bridging)

מדפסות התלת-מימד פועלות בצורה כזו שהיא מניחה את החומר שכבה על שכבה, ולכן היא לעיתים מתקשה בהדפסת חלקים בעלי שתי נק’ חיבור הרחוקות זה מזה. ובכדי למקס’ את יכולות המדפסת במקרים באלה יש להתייחס לסוג החומר, קל או כבד, מהירות ההדפסה , ומהירות האוורור בחיבור נק’ (Bridging), להביא לקרור מהיר של החומר בכדי למנוע שקיעה של החומר.

מבחן  Bridging

למידע נוסף

×
×

עגלת קניות