איך לבחור מדפסת תלת מימד? כל מה שרציתם לשאול ולדעת

עולם המדפסות מעמיד לרשותנו כיום מגוון עצום של אפשרויות, הן לצרכים ביתיים והן לצרכים עסקיים או תעשייתיים. כל אחת מהן מתבססת על טכנולוגיות חדשניות ויעילות מאד ועל פיתוחים מתקדמים במיוחד. מדפסת תלת מימד הפכה בשנים האחרונות לטרנד של ממש ומשלבים אותה בתחומים רבים, שבהם היא מספקת מענה מצוין. איך בוחרים מדפסת 3d? אילו פרמטרים יש לקחת בחשבון לפני שבוחרים אותה ולמה חשוב לשים לב? הנה, התשובה:

איכות המדפסת – בין אם זו מדפסת תלת מימד תעשייתית או מדפסת תלת מימד ביתית, האפשרויות הן רבות וישנם לא מעט דגמים, המוצעים בשוק. ובכל זאת, אם בוחנים כמה פרמטרים ומשווים ביניהם, אפשר לאתר בקלות רבה יותר את המדפסת המתאימה. הנקודה הראשונה שיש לבדוק כשמחפשים מדפסת 3d היא עניין האיכות. ישנן כיום מדפסות איכותיות מאד, כמו אולטימייקר וגם מדפסות פשוטות. מדפסות איכותיות תוכלנה לספק רזולוציה גבוהה מאד ולכן להפיק תוצאה ברמה גבוהה.

גודל משטח הבנייה – מדפסות התלת מימד נבדלות אלו מאלו, בין היתר, במידות שלהן. חשוב מאד לבדוק מהו גודל משטח ההדפסה, המשפיע בסופו של דבר גם על גודל הדפסת המודל. אפשר למצוא כיום מדפסות תלת מימד שולחניות קטנות מאד, אך עם משטח בנייה גדול במיוחד. בשל השפעתו של גודל המשטח על התוצאה הסופית המתקבלת, יש לקחת בחשבון פרמטר זה תוך התייחסות לצרכים הקיימים.

אופי וסוג משטח הבניה – מלבד גודלו של המשטח, מומלץ גם לבדוק האם המשטח של המדפסת עצמה מחומם. משטח מחומם, העשוי זכוכית מחוסמת, יאפשר לשלוף את המודל שהודפס בקלות רבה יותר. מעבר לכך, יהיה קל מאד לנקות אותו בהשוואה למשטחים אחרים וניתן יהיה גם להשתמש בסוגים רבים של פילמנט. כך הגמישות תהיה רבה והאפשרויות – אינסופיות כמעט.

הציוד הנלווה הנדרש – כאשר בוחנים מדפסת תלת מימד תעשייתית או מדפסת תלת מימד לצרכים פרטיים, כדאי גם לבדוק עם אילו חומרים ניתן לעבוד איתה. בעוד שישנן מדפסות שאפשר לעבוד איתן עם מגוון רחב של חומרים, אחרות מגבילות יותר ויכולות לעבוד רק עם סוגים מסוימים.

הבנת הצרכים – לשם מה זקוקים למדפסת? את מי היא אמורה לשרת? האם היא מיועדת למשתמש הביתי או ליזם הפרטי? האם היא אמורה לשמש חברת הנדסה, חוגי רובוטיקה אולי או שמא לספק מענה לעוסקים בתחום הרפואה או בתחום התכשיטנות? לכל אחד מאלה צרכים שונים וחשוב שהמדפסת הנבחרת תספק אותם כהלכה.

התוכנות הנדרשות לה – מדפסות התלת מימד עובדות עם תוכנות תכנון ותוכנות תלת מימד. יש לבדוק מראש מהן דרישות המערכת ועם אילו תוכנות עובדת המדפסת. את חלקן ניתן להשיג בחינם, ללא עלות, ועל חלקן נדרש סכום מסוים. חלקן מתאימות ל – Windows ואחרות ל – Mac או ל – Linux.

 

למידע נוסף

×
×

עגלת קניות