איך עובדת מדפסת תלת מימד?

הטכנולוגיה משנה את פניה שוב ושוב בקצב מסחרר ומעניקה לנו בכל פעם הזדמנות טובה יותר ליצור, לפתח, לשכלל ולייעל את כל פעולותינו בשוק הצרכנות, בענפי התעשייה והבנייה, בעולם האלקטרוני, הרפואי ועוד אינספור פרקטיקות יומיומיות שאנו בהחלט זקוקים להן.

אך אם קיימת הבטחה טכנולוגית גדולה ושימושית לפיתוח או בחינת הפיתוח של מוצרים חדשים ואפקטיביים במהלך העשור הנוכחי, היא ככל הנראה הודפסה בתלת מימד. היכולת לבנות אובייקטים ומודלים אמיתיים שעוצבו קודם לכן בתוכנה גרפית ממוחשבת, מאפשרת לנו ליצור אינסוף רכיבים ומוצרים – מצעצוע התפתחותי פשוט לילדים ועד הפקת רכיבים לתחנת החלל בשירות האסטרונאוטים, לפי דרישת הלקוח לגודל, לצורה ואפילו לצבע מסוימים!

שימושים שונים למדפסת

המדפסת התלת מימדית המפורסמת למעשה בונה כל אובייקט על ידי הזרקת שכבות חומר בזו אחר זו, המכיל מאפיינים מתכתיים או פלסטיים שהופכים תוך כדי התהליך לקשיחים ומייצרים אבטיפוס לשלל מוצרים אפשריים ובאופן מהיר ומדויק. התוצאה: חיסכון כספי אדיר בשלב הפיתוח, הגשמת רעיונות לכדי תוצר שניתן לבחון ולבדוק לא רק על הנייר ובאופן מיידי, ללא המתנה למפעל המייצר או לשליח שבדרך.

פעולתה של מדפסת תלת מימד מזכירה מדפסת רגילה המפיקה ניירת דו-מימדית ומכאן שמה. עם התעצמות הטכנולוגיה וההבנה כי ניתן להציב את המכונה לא רק במפעלי תעשייה אלא גם בקרב עובדים פרטיים, נולדה מדפסת תלת מימד ביתית שעמה יכול לעבוד כל מעצב, מהנדס, אדריכל, מפתח או יזם ולספק באמצעותה רכיבים למטרות שונות ומגוונות.

השוק עוד צפוי להמשיך ולצמוח ככל שיופקו דרכו מוצרי צריכה רבים ובשדה ההייטק מבטיחים בעתיד מהפכה צרכנית שתהפוך את העולם הכלכלי על פיו ותגלגל לפי ההערכות עד שנת 2020 כ-4.5 מיליארד דולר, עם מחזורי הפצת חלקים ורכיבים מודפסים לתחומי הרכב, הצרכנות, הרפואה, התעופה והאלקטרוניקה בהיקף של חצי מיליארד דולרים בממוצע לכל אחד מהתחומים הללו.

המילה האחרונה בתחום

כל מדפסת תלת מימד “מתמחה” באחד משלושה תחומי הדפסות: התחום הביתי, המייצר אלמנטים שונים ומגוונים באמצעות מדפסת d3 ביתית; התחום המסחרי שבו ניתן להדפיס דגמים ומודלים בגדלים קטנים ועד אמיתיים ממש; והתחום הביולוגי שבו ניתן להדפיס איברי גוף ורקמות תאיות אנושיות ולקבל תוצאה מדהימה, זהה “אחד לאחד”.

המדפסות הביתיות שהפכו לתושבות קבע בבתיהם של מהנדסים, אדריכליים, סטודנטים, מפתחים ומעצבים זמינות לכם לרכישה במבחר עצום של חנויות, יאפשרו לכם ליצור, לפתח ולהפיק מודלים ואף מוצרי יום יום שימושיים באופן צבעוני ורזולוציות מדויקות.

אחת המדפסות המוצלחות כיום בשוק היא זו של Craftbot, המייצרת הדפסות מהירות עם יכולות ייחודיות ובנפח גבוה באמצעות ראש הדפסה כפול. המלצה נוספת היא על חברת המדפסות המובילה Monoprice שמדפסותיה ידידותיות מאוד למשתמש ולכן מתאימות מאוד גם לחובבים ומדפסים מתחילים וגם למקצוענים אמיתיים המעוניינים להשתמש בטווח רחב של חומרי הדפסה ולפתח אובייקטים פרטניים ומורכבים בדרך איכותית ומדויקת.

מדפסות תלת מימד שיכולות לעניין אותך:

×
×

עגלת קניות